Shatter

3. března 2007 v 15:13 | coyot |  info o skupinách
Shatter je ceska metalova skupina hrajici od roku 2001. Zatim vidaly dve alba.

Biografie (zdroj: ofic. sites):
Svoji první oficiální desku nazvanou COLORS si SHATTER produkoval sám, nahrál zmixoval a zmástroval ji Josef Zámečník ve svému studiu TRITON v Hradci Králové v květnu 2001.
Deska si získala spousty fanoušků a byla distribuována pod značkou K MAX 22:46 RECORDS. Kritika byla jen a jen kladná a časopis ROCK & POP označil COLORS deskou měsíce října.
Byli jsme tehdy na COLORS skutečně pyšní, podotýká Blaze (guitar SHATTER), debut se skutečně povedl. Použili jsme do naší tvrdé hudby na tu dobu mnoho moderních prvků vocal scratch, bonga, jumbe a taky Aleny ženský vokál posunul desku úplně jinam. Bylo těžké nás zaškatulkovat do nějakého hudebního žánru. Naše hudba je na této desce opravdu pestrá a barevná proto také název COLORS. Byli jsme označeni jako " nová generace drtícího stylu".
Ještě v roce 2001 SHATTER vyráží na NEW METAL MILLENIUM TOUR s kapelami DIMENSION SEVEN (Holand) a LOCOMOTIVE (CZ).
Tenhle tour byl pro nás velmi důležitý. Doslova ten pravý odrazový můstek. Bylo skvělé koncertovat s kapelami, které již měli hodně za sebou. Mám na mysli koncertování např. s MACHINE HEAD, PRO-PAIN, AGNOSTIC FRONT atd. Hodně jsme se od nich naučili a zažili spousty šílených párty. Po skončení new metal millenium tour jsme se vrhli na vlastní koncertování a vlastně celý rok 2002 jsme prokoncertovali. Získali jsme spousty fanz z řad SK8, snowboardistů a bikerů. Bylo to ugrrr.
Koncertování v roce 2002 na různých snowbord akcích a show, vyústilo ke konci roku ve spolupráci s výborným českým snowboard riderem Davidem Horvathem a jeho firmou DHC Production Praha. Výsledkem bylo VHS + CD snowboard video & SK8, na které poskytl SHATTER svou skladbu BLINDNESS OF FAITH.
5. února 2003 ve sportovní hale v Praze SHATTER vytváří support kapele SOULFLY, kterou jak známo založil Max Cavalera po svém odchodu ze SEPULTURY.
Byli jsme vybráni pořadatelem INTERCONCERTS Praha a podle ohlasů fanz a novinářů se náš set opravdu líbil. V listopadu 2003 natočil SHATTER předprodukci k nové desce ve studiu LOCO, které patří Renému Pavezovi ( vocal & bass LOCOMOTIVE). (Blaze)
Během prací po nahrání předprodukce došlo ke dvěma zásadním událostem. Do kapely přichází druhý kytarista MILOSH (ex SEBASTIAN) a produkce desky se ujímá Miloš Dodo Doležal ( Producent cover verzí RAMSTEIN DWELL RECORDS( Germany), LOCOMOTIVE, COLP, TORTHARRY).
V květnu 2004 je nahrána druhá oficiální deska s názvem POWER IN US, Miloš Dodo Doležal poskytl k nahrání své studio Hacienda a desku nejen produkoval, ale také ji zmixoval a zmastroval. Deska vyšla opět pod hlavičkou firmy K MAX 22:46 RECORDS.
K našemu novému prvnímu singlu PRETTY FACE nám Miloš Dodo Doležal zrežíroval a natočil také videoklip, skladba je o domácím násilí, jsme zvědaví nakolik bude toto téma tabu po odvysílání v médiích deska POWER IN US přesně vystihuje náš nynější postoj, emoce a agresi, na desce je hodně melodií, změn a dynamiky, dlouho jsme na ní pracovali a myslím, že výsledek stojí za to.
Chtěl bych poděkovat všem co nám s novou deskou pomohli a všem fanzz za support díky.
Diskografie:
2001 COLORS
2004 POWER IN US
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama